بهترین پروفیل در و پنجره یو پی وی سی یا بهتر است بگوییم بهترین برند این کالا در ایران چه برندی میباشد؟
پروفیل یو پی وی سی از سال 1382 در ایران رونق یافت ، و این در حالیست که امروزه بیش از 25 واحد تولیدی پروفیل یوو پی وی سی لازم جهت ساخت در و پنجره های دوجداره را در کیفیت و قیمت مختلف و همچنین در برندهای متنوع تولید و به بازار عرضه میکنند.
تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با صنعت پروفیل یو پی وی سی و برندهای تولیدی فعال همراه با آنالیز آنها آشنا کنیم.
پروفیل یو پی وی سی نمونه سخت شده پی وی سی است که با ترکیب با چند موارد دیگر تبدیل به پروفیل مورد استفاده در درب و پنجره های دوجداره میشود. پروفیل یو پی وی سی نخستین بار در کشور آلمان در 1927 توسط فردی به نام .الدو سمون تولید و مورد استفاده قرار گرفت.
از اصلی ترین موارد تشکیل دهنده یو پی وی سی میتوان به پودر پی وی سی اشاره کرد . پورد پی وی سی ماده پلیمری از جنس تموپلاست میباشد که ساختار آن 57 درصد نمک و 43 درصد نفت و گاز میباشد.
پروفیل یو پی وی سی در ایران برای اولین بار توسط شرکت صنایع پی وی سی ایران در سال 1357 تولید شد. ولی در همان سالهای ابتدایی خط تولید آن متوقف شد ، از شاخص ترین دلایل توقف خط تولید این صنعت میتوان به عدم آشنایی مصرف کننده با این نوع درب و پنجره اشاره کرد.
توقف تولید این محصول در کشور ایران تا سال 82 ادامه دار بود و این در صورتی ست که بعد از سال 1382 تولید کننگان متعددی در ایران با حمایت های دولت در خصوص استفاده این نوع در و پنجره ها به منظور بهینه سازی در مصرف انرژی خز تولید این پنجره ها بار دیگر راه اندازی شد.
از آن سال تا به امروز آشنایی به تدریج مصرف کنندگان با این صنعت باعث رونق گیری در کشور شد.
امروزه در سال 1399 بالغ بر 25 واحد تولیدی در سراسر کشور وجود دارد که اقدام به تولید و فروش پروفیل یو پی وی سی کرده اند. این واحد ها ی تولیدی انواع پروفیل یو پی وی سی را در برندهای مختلف و همچنین در کیفیت های متنوع به بازار عرضه میکنند.
از تولیدکنندگام برتر در این زمینه که از لحاظ کیفیت از سایر واحد های تولیدی برتری بیشتری دارد میتوان به شرکا=تهای زیر اشاره کرد:
شرکت ویستابست
شرکت نوار لبه و کاغذ شبکه افرا با سه برند پروفیل upvc
به نام های ماوی
کندو
و هانیکومب
وشرکت آدوپن پلاستیک پرشین
با پروفیل وین تک